Teknede Yaşam
Teknede Yaşam

ULAŞIM

Eğer yolculuktan 15 gün önce bizi bilgilendirirseniz havaalanına ve havaalanından transfer işini ayarlayabiliriz. Transfer işlemlerinizi kendiniz yapmayı tercih ederseniz, limanı ve tekneyi bulmanız için gerekli bilgileri size sunarız.

TEKNELER

Bütün Guletler dışarıdan birbirine benzer.  Onları farklı yapan içindeki konfor ve size hizmet edenlerin tek istediğinin size unutamayacağınız bir tatilin konforunu sunmalarıdır.

KIYAFETLERİNİZ

Mayolar ve rahat giysiler, elbette unutulmaması gerekenlerin başında geliyor. Çantalarınızı şık giysilerle doldurmanıza gerek yok; tişörtler hemen yıkanıp güneşte ve rüzgârda çabuk kururlar. Yaz aylarında, akşam saatleri için yanınıza bir süveter almanız iyi olacaktır. Nisan, Mayıs, eylül ve Ekim biraz daha serin olabilir; yağmurluk gibi bir şey getirmeniz daha iyi olacaktır. Elbette Teknelerdeki kamaralarda evlerimizdeki kadar büyük dolaplar yoktur. Özellikle sert bavullar kolay depolanamaz. Yanınızda Karaya çıktığınızda kullanılmak üzere rahat terlik ve ayakkabılar getirmelisiniz. Teknelerde ayakkabı giyilmemektedir. (Özel tekne ayakkabıları dışında)

TEKNELERDEKİ  KONFOR

Bütün temel konfor olanakları mevcuttur. Her kamarada çift kişilik bir yatak (Moon  Starda bütün yataklar Viskolex), duş (sıcak/soğuk su), tuvalet, elektrik prizleri (12V - 24V - 220V), gece ışıkları, soğutucular, televizyon , radyo/kasetçalar, yuvarlak masa oyunları ve dürbün bulunmaktadır.

MÜRETTEBAT

Bütün tekneler mürettebatıyla birlikte kiralanmaktadır. Mürettebat teknelerin büyüklüğüne göre iki-üç-dört kişiden oluşur; Bunlar Kaptan, Aşçı ve Gemicidir.  Mürettebatın hepsi genellikle İngilizce bilir; Fransızca ve Almanca bilenleri de vardır. Görevleri sizi mutlu etmek ve güvenli bir seyir sağlamaktır. Geziniz boyunca hizmetinizde olacaklar, Sizi duymayacak kadar uzakta ama her istediğinizi yerine getirebilecek kadar yakında olacaklardır.

DENİZ YOLCULUĞU 

Bu bilinen tatil seçeneklerinin en özel olanıdır. Evinizdeki konforu yaşamanızı Dünyanın en güzel koylarında, istediğiniz sürece sağlarız. Guletlerle deniz yolculuğu size özeldir. Flora Yatçılık sadece özel Gulet kiralama hizmeti vermektedir. Tanımadığınız kişilerle tatil yapmak zorunda kalmazsınız. 

TEHLİKE

Teknelerimizde Güvenliğiniz için her türlü tedbir alınmıştır. Yangın söndürücüler, cankurtaran sandalı, can yelekleri, acil VHF (TELSİZ) gibi araçların hepsi teknelerimizde bulunmaktadır.

SÜRE

Minimum kiralama süresi diye bir uygulamamız yoktur. Ancak tavsiye edilen rotalar bir haftada tamamlanabilir. Standart olarak günde iki saat seyir yapılmaktadır.

BALIKÇILIK

Gemide basit balıkçılık gereçleri (amatörler için) bulunmaktadır. Eğer daha gelişmiş ekipman kullanmak isterseniz, kendiniz getirebilir veya kiralayabilirsiniz. Akşamları mürettebat bazen ağ atar. Sabahleyin ağa yakalananları seyretmek daima şaşırtıcı bir deneyimdir.

YİYECEK

Teknelerimiz de dilediğiniz türü seçebilirsiniz.

Tam Pansiyon         : Üç öğün yemek ve Beş Çayı

Her şey Dahil           : Bütün Yemekler ve içecekler

Kendi Seçimleriniz   : Yiyecek İçecek Alışverişini siz yaparsınız. Biz Pişirip servis ederiz.

BÖCEKLER

Sivrisinek ve arı olabilir. Yanınıza sivrisinek ve böcek kovucu ürünler veya ilaçlar getirmeniz tavsiye edilir.

MÜCEVHERLER VE DEĞERLİ EŞYALAR

Bu konuda sorumluluk size aittir. Ancak kabinlerimizde  bir kasa bulunmaktadır

MARİNALAR

Sahil boyunca birçok küçük marina vardır: Antalya, Kaş, Göcek, Fethiye, Datça. En önemlileri Bodrum ve Marmaris marinalarıdır. Guletlerin çoğu yolculuğa bu kasabalardan başlarlar. Yol boyunca bir köyde veya kasabada demirlemek her zaman mümkün değildir; mesafeler genellikle fazladır. Gözden uzak bir koyda demirlemek çok hoş olabilir.

GECELEYİN DEMİRLEME

Sakin koylarda veya bir marinada demirlemenin avantajları ve dezavantajları vardır. Koyda demirleme, rahatsız olmadan kendinizi doğayla bütünleşmiş hissetmeniz anlamına gelir. Ayrıca kıyıda güzel yürüyüşler yapabilirsiniz Gece karanlık ve sessizdir. Bir köyde veya kasabada demirlemenin ise başka avantajları vardır; lokantaları deneyebilir, alışveriş vs. yapabilirsiniz. Dezavantajları ise yüzme imkanının olmaması ve genellikle çok gürültülü olmalarıdır.

GÜNEŞE KARŞI KORUNMA

Güneşe karşı yeterince koruyan ürünler kullanılması çok önemlidir; özellikle ilk birkaç gün çok dikkatli olmanız gerekebilir. Deniz, rüzgar ve deniz suyu bir arada çok tehlikeli olabilirler.

OKUMA MALZEMELERİ

Yanınızda okuyacak bir kitap veya dergi getirmeniz yerinde olacaktır. Dinlenecek bol bol zamanınız olacaktır. Ayrıca Teknelerimizde kitaplarını unutmuş olanlar için birkaç kitap bulundurmaktayız.

ROTA

Bir tekne kiralarken, gidilecek rota konusunda görüşebilirsiniz. Eğer olağanüstü doğa manzaralarından hoşlanıyorsanız, Bodrum-Marmaris-Fethiye rotası en iyisidir. Fethiye Antalya arasında, tabiat monoton, yazları kurak ve çok sıcaktır. Buna karşın, bu bölgede birçok keşfedilmemiş harabe bulunmaktadır. İzlenecek rota aynı zamanda teknenin diğer rezervasyonlarına da bağlıdır. Son yolcular tekneden Antalya'da ayrıldıklarından, yolculuğa Bodrum'dan başlamak mümkün değildir.

GÜVENLİK

Bütün önlemlerin alınması gerekir. Hava iyi olmadığında kaptan asla risk almayacaktır. Teknesinin selametine büyük özen gösterir; bu nedenle yolcuların bazı (tehlikeli) isteklerini karşılayamayabilir. Tekne kuvvetli rüzgarlardan kaçınmak için bazen çok erken saatlerde seyre çıkmak durumundadır. Mürettebat yörenin hava koşulları konusunda deneyime sahiptir.

DENİZ TUTMASI

Tekneler genellikle açık denize yelken açmazlar. Rota genellikle sahil şeridini izler eğer çok rüzgar varsa deniz dalgalı olabilir; bu nedenle eğer deniz tutması gibi bir sorununuz varsa, yanınızda ilaç bulundurun.

ALIŞVERİŞ

Bütün marinalarda her tür market olacaktır. Alışveriş için en ilginç kasabalar: Marmaris, Bodrum, Antalya, Fethiye ve Kaş. Bu yerlerde mücevher, halı, bakır, oniks, deri gibi aynı tip mallar göreceksiniz.

UYKU

İster kamarada, ister güvertede uzanın, denizin beşik gibi sallayarak sizi uyutacaktır. Güvertedeyken güneşle birlikte uyanmak harika bir duygudur.

SPOR OLANAKLARI

Teknenin etrafında: Yüzme ve şnorkelle dolaşma, sörf, balık tutma (gemide basit balık tutma gereçleri mevcuttur), yelken (Teknelerimiz motorlu yelkenlilerdir). Bazı sahillerde, bütün su sporları yapılabilmekte ve bunlarla ilgili ekipmanlar kiralanmaktadır.

TELEKOMÜNİKASYON

Teknede acil durumda kullanmak için bir telsiz bulunur. Tekneler aynı zamanda bir mobil telefona sahiptirler; Teknelerimizde USB internet Bağlantısı bulunmaktadır.(Ücretli)

SICAKLIK

Türkiye sahillerinde çok hoş bir iklim vardır. Nisan ayından Ekim sonuna kadar deniz yolculuğu yapabilirsiniz. Yaz aylarında (Hazirandan Eylül sonuna kadar), çok sıcak olabilir. Teknede yaşamın büyük bir avantajı vardır. Sıcaklık asla karada olduğu kadar yüksek değildir; daima hoş bir esinti vardır.

BAHŞİŞ

Yolculuk sona erdiğinde mürettebata bir bahşiş verilmesi normaldir. Bir arabayla yolculuk yaptığınızda aynı şey şoförler için de geçerlidir. Ne kadar bahşiş vereceğinize kendiniz karar vermelisiniz.

HAVLULAR ve NEVRESİM

Kamaranızda bir havlu ve bir takım nevresim bulacaksınız. Fakat güneşlenirken ve yüzdükten sonra kullanmak için yanınızda birkaç tane büyük havlu getirmeniz gerekir.

Copyright © 2016 Flora Club Hotels